Trybuny otwarte tylko dla zaszczepionych?! Pomysł trafił do rządu

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Czy dojdzie do takiej sytuacji, że trybuny obiektów sportowych zostaną udostępnione jedynie zaszczepionym? Nie można tego wykluczyć. Na taki pomysł wpadło środowisko siatkarskie. Propozycja już nawet trafiła do rządu.

“Przegląd Sportowy” zauważa, że jeżeli rząd zaopiniuje to rozwiązanie w pozytywny sposób, to będą mogły z niego czerpać wszystkie dyscypliny, w tym żużel czy też piłka ręczna.

ZOBACZ TAKŻE:   Genialny występ Mateusza Jabłońskiego. Wygrał bez straty punktu!

Polska Liga Siatkówki wyszła z inicjatywą, aby na meczach siatkarskich mogli pojawić się medycy, tj. szeroko rozumiana służba medyczna, którzy już są po szczepieniach. To wymaga oczywiście zmiany rozporządzeń rządowych. Myślę jednak, że można i trzeba pójść w takim kierunku. Tym bardziej, że z tego co słyszę, również Japonia w stosunku do igrzysk olimpijskich rozważa wariant otwarcia trybun dla ludzi, którzy w odpowiednim czasie przed igrzyskami zostaną zaszczepieni – mówi w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Ryszard Czarnecki, polityk i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

ZOBACZ TAKŻE:   Aforti Start Gniezno Liberec bliski zwycięstwa. Marcin Nowak zrobił furorę!

Wyjawia również, że osobiście zgłosił taki pomysł do rządu. Ponadto ujawnia, że “reakcje zarówno Głównego Inspektora Sanitarnego, wiceministra zdrowia – Waldemara Kraski, jak i Kancelarii Rady Ministrów są bardzo pozytywne”.

ZOBACZ TAKŻE:   To byłaby sensacja! Nie do wiary, kto znalazł się na celowniku Startu Gniezno

Czarnecki dodaje później, że… “teraz już tylko pozostała kwestia szczegółów”. Wygląda to tak, jakby w pierwszej kolejności trybuny rzeczywiście miały być udostępnione wyłącznie zaszczepionym.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: