Zmiana przepisów. Nie będzie już takich nazw, jak miał Start Gniezno!

Podoba Ci się ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W sezonie 2020 o Starcie Gniezno było głośno. Nie chodzi tu tylko o wyniki sportowe, ale i o niesamowicie długą i skomplikowaną nazwę. Wiadomo, że takich zawiłych kombinacji już nie będzie.

O nazwie Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno mówiło się naprawdę sporo. Szło zauważyć, że dzięki tej kombinacji klubem z pierwszej stolicy Polski zainteresowali się nawet ci, którzy wcześniej raczej nie wiedzieli o jego istnieniu.

ZOBACZ TAKŻE:   Marek Lisiecki: Myślę, że niedosyt jest. Nie działam na zasadzie obiecanek

Do długiej nazwy niejednokrotnie odnosili się przedstawiciele mediów – m.in. w telewizji. Dochodziło nawet do naśmiewania się z tego układu słów. Byli oczywiście też tacy, którzy podchodzili do sprawy z chłodną głową i spostrzegali, że nie tyle ważna jest nazwa, ile gotówka w klubowej kasie.

ZOBACZ TAKŻE:   Kto zastąpi Norberta Krakowiaka?

A jak wiadomo, właśnie pieniądz jest niezwykle istotny w dzisiejszym sporcie. Biorąc pod uwagę różne okoliczności, szło Startowi wybaczyć tę wyjątkowo długą kombinację. W końcowym rozrachunku i tak każdy wolał tak skomplikowaną nazwę od perturbacji finansowych w klubie.

ZOBACZ TAKŻE:   Aforti Start Gniezno Liberec bliski zwycięstwa. Marcin Nowak zrobił furorę!

Abstrahując już od tego, wiemy już, że w myśl nowych przepisów nazwa Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno nie miałaby już prawa bytu. Dlaczego? Oto uzasadnienie z przepisów.

“Nazwa zespołu startującego w rozgrywkach DM I i II ligi może się składać z maksymalnie dwóch członów oraz nazwy miasta”.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: