Lodowiska w Gnieźnie nie będzie. “To już przesada!” [KIT]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

W ostatnich dniach gruchnęła informacja, że w tym roku lodowiska w Gnieźnie nie będzie. Wydaje się, że z tego tytułu jest zdecydowanie więcej niezadowolonych niż zadowolonych. No bo jak tu cieszyć się wtedy, gdy gnieźnianom zabiera się kolejną atrakcję?

Kolejną, bo przecież ostatni czas jest niezwykle trudny. Decyzją rządu, gnieźnieński basen jest udostępniany tylko nielicznym. O spotkaniu ze znajomymi w restauracji możemy tylko pomarzyć, a ponadto nakłada się na na nas mnóstwo innych obostrzeń. Rozrywka jest ograniczona do absolutnego minimum.

Nie ma co się dziwić, że wielu gnieźnian z irytacją przyjęło informację o tym, że w tym roku lodowiska w Pierwszej Stolicy Polski nie będzie. Portal moje-Gniezno.pl kontaktował się w tej sprawie z ratuszem, który tłumaczy, że powodem rezygnacji z lodowiska jest: “troska o bezpieczeństwo mieszkańców w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Zaistniała sytuacja rodzi też ryzyko pojawienia się kolejnych obostrzeń, które w sposób szczególny mogłyby wpłynąć na możliwości korzystania w pełni z tego obiektu”.

Koronawirus koronawirusem, ale jednak w innych miastach takie lodowiska będą funkcjonować. Wychodzi zatem na to, że coś takiego można zrobić i dać ludziom jakąś fajną atrakcję. Dać odskocznię od tej szarej, trudnej i brutalnej codzienności, jakiej w ostatnim czasie każdy z nas doświadcza.

Jakoś trzeba się z tą sytuacją pogodzić. Nie dziwię się jednak, że zbulwersowanych jest całkiem sporo. – To już jest przesada! Wszystko rozumiem, ale za chwilę nie będziemy mieć żadnej rozrywki. Czy naprawdę trzeba tracić czas i pieniądze na dojazdy, by móc poszaleć na lodowej tafli!? – pyta mnie jeden ze znajomych. Wychodzi na to, że tak właśnie jest.

Gnieźnianom pozostaje wierzyć, że w kolejnym roku już takich niespodzianek nie będzie. Że sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie i znów będziemy mogli udać się na lodowisko. Póki co brak tej zimowej atrakcji w tym roku należy rozpatrywać jako KIT… Choć z drugiej strony jest też pewne zagrożenie, że mogłoby zdarzyć się tak, że lodowisko choć przez jakiś czas stałoby puste – to oczywiście ze względu na obostrzenia wprowadzane w odpowiedzi na COVID-19.


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!

Koniecznie polub nas na Facebooku: