Orlik z “balonem” i pump track na wysokim poziomie. Brzmi pięknie! [HIT]

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

Podczas ostatnich obrad komisji kultury fizycznej i sportu prezydent Tomasz Budasz mówił o planie zagospodarowania terenów zielonych za Kauflandem (przy ul. Parkowej). Wyjawił, że ma tam powstać porządny orlik i pump track.

TO NIC NIE KOSZTUJE. Dołącz do naszego kanału nadawczego na Facebooku i bądź na bieżąco >>> TUTAJ <<<

Póki co na powierzchni za Kauflandem mamy nowy tor do speedrowera, a także wybieg dla psów. Za jakiś czas ten kompleks ma się wzbogacić o kolejną infrastrukturę sportową, m.in. boisko typu orlik z zadaszeniem.

Zmieściłoby się tam boisko typu orlik, zadaszone takim balonem. Na zimę mogłoby być zadaszone, a na lato można to ściągnąć, a także jeden z większych w kraju torów do pump tracka. Czekamy na dokładne oszacowanie kosztów. Jeśli środki finansowe nam pozwolą, chcielibyśmy przymierzyć się do tego zadania w cyklu dwuletnim (2021/22 – dop.red.)

mówi Tomasz Budasz, prezydent Miasta Gniezna.

Takie rozwiązanie byłoby dobrym ruchem. Jak słusznie zauważył prezydent, niejednokrotnie zdarza się tak, że kluby piłkarskie rezerwują halę i później czekają, czy pogoda pozwoli im trenować na zewnątrz, czy jednak zmusi do przejścia do obiektu zamkniętego. Taki orlik z balonem sprawiłby, że jednostki w halach pozostałyby wolne dla innych drużyn, które uprawiają sporty stricte halowe.

Na terenach zielonych za Kauflandem ma powstać nie tylko orlik z balonem. W planach jest przygotowanie pump tracka – takiego z prawdziwego zdarzenia.

Szczególnie młodzi ludzie mają ogromne oczekiwania dot. pump tracka. Na takim torze mogłyby się odbywać imprezy o zasięgu krajowym, jak i europejskim. Ten tor miałby część profesjonalną i taką dla małych dzieci

zaznacza prezydent.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 3 listopada 2020 o godz. 14:42:39


Powinniśmy zainteresować się jakimś tematem? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 696 188 438!

Koniecznie polub nas na Facebooku: