Osiągnięcia 2022

Zainteresował Cię ten materiał? Udostępnij go na Facebooku!

BIEGI:

  • Bieg Europejski:
    • Najlepsze gnieźnianki: Agata Zachwieja, Alina Wierzelewska, Patrycja Bruch.
    • Najlepsi gnieźnianie: Jakub Centka, Adam Pilarski, Patryk Bogucki.

CAPOEIRA:

  • IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Capoeira dla dzieci i młodzieży:

KAT. I 3-5 lat
1. Lena Słomeniuk

KAT. II  6-8 lat
1. Emilia Matuszewska
2. Julian Fatla
3. Amelia Michalak

KAT. III 9-10 lat
1. Angelika Wieczorkowska

KAT. IV 11-13 lat
1. Marcel Kaźmierczak
2. Hanna Sosna
3. Lena Frankowska

KAT. V 14-16 lat
1. Adrian Andrzejewski
3. Hanna Rojewska 


KARATE:

  • Turniej międzynarodowy Malta Open 2022:
  1. Kata Juniors Mix Pair (X2) Kata (11 – 15 years) Mix Styles Kata
    I miejsce – UWKP (Alicja Kaszyńska / Jolanta Woźniak)
  2. Kata GIRLS 6th – 4th kyu (11 -12 years) Mix Styles Kata
    I miejsce – Jolanta Woźniak
    II miejsce – Alicja Kaszyńska
  3. Kata Mini Cadets FEMALE Novices – 4th kyu (13 – 14 years) Mix Styles Kata
    I miejsce – Jolanta Woźniak
  4. Kata GIRLS 3rd kyu & above (11 -12 years) Mix Styles Kata
    I miejsce – Alicja Kaszyńska
  5. Kata Mini Cadets FEMALE 3rd kyu – Dan Grades (13 – 14 years) Mix Styles Kata
    I miejsce – Alicja Kaszyńska
  6. Kumite Girls (11/12 years) 31 kgs plus – Shobu Nihon
    II miejsce – Alicja Kaszyńska
    III miejsce – Jolanta Woźniak
  • Puchar Wielkopolski w karate tradycyjnym:

Kata dzieci do lat 7

2 miejsce – Agata Wencel

Kihon dzieci do lat 9

1 miejsce – Franciszek Kasprzak

Kata dzieci 8-9 lat, 7 kyu

3 miejsce – Joanna Purol

Kata dziewcząt 10-11 lat, 8-7 kyu

3 miejsce – Karolina Wencel

3 miejsce – Laura Borucka

Kata chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu

3 miejsce – Kamil Tomczak

Kumite chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu

3 miejsce – Kamil Tomczak

Kata dziewcząt 12-13 lat, 6-4 kyu

3 miejsce – Sonia Nowicka

Kata chłopców juniorów 6-4 kyu

2 miejsce – Oskar Kordela

Kumite chłopców juniorów 6-4 kyu

2 miejsce – Oskar Kordela

Kata chłopców juniorów 3-1 kyu

4 miejsce – Kacper Zając

Kata dziewcząt juniorek

1 miejsce – Maja Barczak

Kumite dziewcząt juniorek

4 miejsce – Maja Barczak

Kata dziewcząt młodzieżowców

1 miejsce – Anna Urbanek

Kumite dziewcząt młodzieżowców

2 miejsce – Anna Urbanek

Sukcesy zawodniczek Inochi Gniezno na VII Mistrzostwach Polski Karate UWK w Poddębicach

  • Zuzanna Gbur – srebro kata generalne dzieci “C” 11-12 lat
  • Lena Łączyńska – srebro kata generalne 13-14 lat “mini kadeci”
  • Alicja Kaszyńska – złoto kata generalne 13-14 lat “mini kadeci” oraz srebro kumite generalne “mini kadeci” shobu sanbon

TRIATHLON:

GST:

  • Grand Prix aquathlon – Rumia: srebrny medal Bartosz Majorczyk, brązowy medal Bartosz Poremski.
  • Grand Prix aquathlon – Poznań: srebrny medal Bartosz Majorczyk, brązowy medal Klaudia Tomaszewska.

DIAMENT:

  • Grand Prix aquathlon – Poznań: Liliana Matuszak – 2 miejsce, Kacper Hekert – 2 miejsce, Klara Czajkowska – 3 miejsce,

ZAPASY:

  • Mistrzostwa Miasta Poznania w zapasach – memoriał Bogdana Brody

Złote medale: Matylda Dziadoszek (36 kg), Dominik Dynaryński (48 kg) i Eryk Bogucki (73 kg).

Srebrne medale: Alan Bogucki, Witold Błaszczyk i Mateusz Dziadoszek.

Brązowe medale: Gabriela Dynaryńska, Eryk Morawski, Maksymilian Bułka i Adam Wiśniewski.

  • Mistrzostwa Wielkopolski w stylu wolnym (Krotoszyn)

Złote medale: Antoni Skupin (kat. 38 kg), Mateusz Dziadoszek (kat. 57), Jan Skupin (kat.62kg), Alan Bogucki (kat. 65 kg), Eryk Bogucki (71 kg).

Srebrne medale: Eryk Kaźmierczak, Julia Stefankiewicz i Dominik Dynaryński.

Brązowe medale: Gabriela Dynaryńska, Maksymilian Bułka i Adam Wiśniewski.

  •  XXX Międzynarodowy Turniej w zapasach w stylu klasycznym – Puchar Sobieskiego

Srebrne medale: Alan Bogucki (kat. 60 kg) i Eryk Bogucki (65kg).

Brązowy medal: Witold Błaszczyk


BJJ:

  • XII Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu w Poznaniu:

Kacper Garczyński – mistrz Polski juniorów 22, srebro niebieskie pasy adult.
Fabian Gąszczyk – wiceistrz Polski juniorów 22
Igor Jaskólski – II drugi wicemistrz Polski juniorów 22
Mariusz Siadak – brąz niebieskie pasy masters.

  • Grand Prix BJJ w Mińsku Mazowieckim:

Złote medale: Kacper Garczyński, Zuzanna Mikołajczyk
Srebrny medal: Igor Grzeszczak

  • III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski:

Zuzia Mikołajczyk kobiety niebieskie (bez walk)🥇🥇
Martyna Szymczyk junior młodszy 🥈
Kacper Garczyński junior 🥇🥇 adult 🥇 🥈
Maks Kuszak junior 🥇🥇 adult 🥉
Igor Grzeszczak junior 🥇 adult 🥉
Igor Jaskólski junior młodszy 🥇🥇
Fabian Gąszczyk junior 🥈🥈
Kuba Budny junior 🥉
Mikołaj Jurek junior młodszy 🥇
Jakub Miemietz adult niebieskie 🥉
Mariusz Siadak masters niebieskie 🥈🥈
Piotr Rzymyszkiewicz niebieskie adult 🥉

  • “Spring Open” w Luboniu:

Piotr Łukaszewski – czarne pasy masters – 🥇

Mariusz Siadak – niebieskie pasy masters – 🥈

Maks Kuszak – junior młodszy – 🥇

Igor Jaskólski – junior młodszy – 🥉

  • 19 Puchar Polski BJJ w Koninie

Damian Górski – brązowe/czarne pasy adult – 🥈
Piotr Łukaszewski – brązowe/czarne masters – 🥇
Laura Prałat – purpury kobiety – 🥈
Kacper Garczyński – juniorzy – 🥇
Marcel Danelski – białe pasy – 🥇
Fabian Gąszczyk – juniorzy – 🥈


BOKS:

  • Turniej o Puchar Burmistrza Gostynia:

Złote medale: Paweł Frankowski, Jakub Fleta, Adam Twardowski, Kacper Witkowski

Srebrne medale: Mateusz Chłopicki, Xavier Bujak

  • Mistrzostwa Wielkopolski w Śremie:

Złote medale: Adam Twardowski, Xavier Bujak

Srebrne medale: Jakub Fleta, Kacper Fabisiak, Paweł Frankowski

Brązowy medal: Kacper Witkowski

  • Turniej selekcyjny do kadry narodowej:

Złoty medal: Xavier Bujak

Srebrne medale: Kacper Fabisiak, Jakub Fleta

  • Międzynarodowe Grand Prix Olimpu 2022 Szczecin

🥇Kacper Fabisiak
🥈Kacper Witkowski
🥇Amelia Urban


HOKEJ:

  • Halowe Mistrzostwa Polski: UKH Start 1954 Gniezno (III miejsce), Stella Gniezno (IV miejsce)
  • Halowe Mistrzostwa Polski Old Boys: UKH Start 1954 Gniezno (I miejsce), Stella Gniezno (II miejsce)

PIŁKA RĘCZNA:

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno:

  • mistrz Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn 2021/2022;
  • Łukasz Krakowiak wicekrólem strzelców WLM 2021/2022.

MKS PR URBIS Gniezno:

  • mistrz I ligi kobiet.

SPORTY EKSTREMALNE:

„Armagedon Active – bieg z przeszkodami”:🥇Justyna Kamińska 🥉Angelina Redzik 🥇Marcin Kujawa – masters


KULTURYSTYKA:

  • Krzysztof Moszyk – TUTAJ i TUTAJ – m.in. uczestnik mistrzostw świata PCA.

SPORTOWCY WEEKENDU 2022:

  • Kornelia Konieczna
  • Hubert Konowalski
  • Dariusz Dobrzycki
  • Uczestnicy Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy
  • Kornelia Kujawska
  • Malina Piasecka
  • Julia Kosmecka
  • Fabian Gąszczyk
  • Hubert Konowalski
  • Dariusz Wietrzyński
  • Kacper Garczyński
  • Oskar Fajfer
  • Hubert Grotowski
  • Jakub Centka
  • Jakub Hoffmann
  • Antonina Cieślak
  • Jolanta Woźniak
  • Maria Tanaś
  • Zbigniew Suchecki

SPORTOWCY MIESIĄCA 2022:

  • Kornelia Konieczna (styczeń)
  • Julia Kosmecka (luty)
  • Kacper Garczyński (marzec)
  • Antonina Cieślak (kwiecień)

TRENERZY MIESIĄCA 2022:

  • Przemysław Gnat (luty)
  • Jakub Czaprowicz (marzec)
  • Marcin Puk (kwiecień)

Powinniśmy uwzględnić tutaj jakieś osiągnięcia? Daj znać na redakcja@sportzpazurem.pl lub telefonicznie 736 851 097!